У Чехії 1 500 осіб уже скористалися програмою “Реновація старого будинку”

У Чехії 1 500 осіб уже скористалися програмою “Реновація старого будинку”. Міністерство очікує, що до кінця року кількість бенефіціарів досягне 40 000 осіб. Впровадження енергоефективних заходів у старих будинках дає змогу власникам житла щорічно економити тисячі крон на оплаті електроенергії. Багато хто користується державною підтримкою для цих цілей, до того ж інтерес до програми субсидування “Нова зелена економіка” зріс у чотири рази за рік. 

Лукаш Бургер, який купив будинок в історичній частині Кладно, є одним із бенефіціарів програми. Завдяки програмі він зміг отримати кредит у мільйон крон на ремонт свого будинку. Бургер також подав заявку на пільгову ставку за кредитом, яка виявилася вдвічі нижчою, ніж у традиційних банках. Люди вже два місяці можуть подавати заявки на кредити, і їхня перевага полягає в тому, що вони частково субсидуються Фондом модернізації, який отримує кошти від продажу квот на викиди. Це дає змогу будівельним компаніям у Чехії пропонувати більш привабливі відсоткові ставки, які наразі становлять близько трьох відсотків.

За словами Ладіслава Нойхозера, заступника голови ради директорів ČSOB Stavební spořitelna, вже надійшли десятки схвалених заявок, і з закінченням зими та початком весни він очікує, що попит ще більше зросте. Raiffeisen stavební spořitelna також повідомляє, що відсоткові ставки перевершили очікування і перевищують ставки, пропоновані за стандартними кредитами на реконструкцію. До ініціативи вже долучилися чотири ощадні банки, а до кінця квітня до них приєднається Unicredit. 

Отже, у Чехії 1 500 осіб уже скористалися програмою “Реновація старого будинку”. Слід зазначити, що цей захід уже довів свою успішність. Очікується, що популярність програми зростатиме в міру того, як дедалі більше людей дізнаватимуться про неї та користуватимуться державною підтримкою енергоефективних ремонтів.

 

Галерея