У чеських банках високі відсотки ведуть до зниження податкових зборів

У чеських банках високі відсотки ведуть до зниження податкових зборів. Прем’єр-міністр Чехії, Петр Фіала, вказав на високі процентні ставки за вкладами як на основну причину низького рівня збору податку з банків. Він зазначив, що банки виплатили своїм клієнтам підвищені відсотки, що призвело до скорочення можливих податкових відрахувань на витрати непередбаченого характеру. У результаті в Республіці було зібрано не більше 700 мільйонів CZK. Аналітики ж прогнозували суму не менше 33 мільярдів.

Відповіді на критику 

Ці відомості Петр Фіала надав як відповідь на критику представника фракції парламенту опозиційного руху ANO. Альона Шиллерова схарактеризувала знижений коефіцієнт вирахування цього податку як провальне рішення. 

Ефекти економічних заходів

Згідно з повідомленнями з новинних компаній у Чехії, прем’єр наголосив на впливі підвищених відсоткових коефіцієнтів на фіскальні відрахування з фізосіб. Особливо це стосується ситуацій, за яких банки віднімають податкову суму на відсотки прямо з рахунків некомерційного призначення. Він також згадав, що податковий збір на дохід, отриманий великими енергетичними, нафтохімічними, гірничодобувними підприємствами республіки, а також великими банківськими установами, торік приніс набагато менше очікуваних коштів. А саме ця сума склала не більше 39,1 мільярда CZK із запланованих 85 мільярдів.

Перспективи економічного розвитку

Отже, у чеських банках високі відсотки ведуть до зниження податкових зборів. Не дивлячись на поточні фінансові труднощі, Фіала висловив оптимізм щодо майбутнього чеської економіки. Він стверджує, що урядові зусилля з консолідації фінансів разом з інвестиціями в транспортну інфраструктуру позитивно позначаться на економічному стані країни. За його словами, очікуване зростання ВВП Чехії цього року буде вищим, ніж у багатьох країнах Європи, включно з країнами єврозони.

 

Галерея