Єврозона стикається з рецесією: погляд на внесок однієї з країн-учасниць від чеських експертів

Єврозона стикається з рецесією: погляд на внесок однієї з країн-учасниць від чеських експертів. У четвертому кварталі очікується скорочення валового національного продукту (ВВП) єврозони на 0,1%, що значно ускладнить економічну ситуацію і стане другим поспіль квартальним зниженням. Як наслідок, в економіках держав єврозони спостерігатиметься рецесія – вперше з початку поширення пандемії COVID-19. Утім, багато фахівців розраховують на деяке прискорення темпів економічного підйому на початку наступного річного періоду.

Одним із головних винуватців економічного спаду стала Німеччина, найбільша економіка єврозони. Скорочення виробничого сектора серйозно позначилося на німецькій економіці, і, згідно з опитуванням Bloomberg, згідно з прогнозами, ВВП Німеччини в 4-му кварталі впаде на 0,2%. Крім ослаблення попиту на зовнішньому ринку, німецька економіка стикається з негативними наслідками бюджетної кризи. Результати статистичної чеської компанії показують, що в третьому звітному кварталі ВВП єврозони скоротився на 0,1%, тоді як у другому кварталі спостерігалося зростання на цілих 0,1%. Аналогічна тенденція спостерігається і в німецькій економіці.

З липня минулого року Європейський центральний банк (ЄЦБ) розпочав підвищення процентних ставок, прагнучи контролювати інфляцію. Однак у жовтні поточного року банк призупинив підвищення облікових ставок і, як очікується, залишить їх без змін на поточному тижні. Рівень інфляції в єврозоні поступово зріс до рекордного рівня 10,6% минулого року. Однак, за попереднім зведенням, у листопаді інфляція становила лише 2,4%, що близько до цільового рівня ЄЦБ у 2%. Ці обставини є ключовими у формуванні економічної стабільності в країнах єврозони та Федеративній Республіці Німеччина і впливатимуть на прогнози відновлення економічного розвитку найближчим часом.

Галерея