Чеська освіта на роздоріжжі в питанні введення другої іноземної мови для школярів

Чеська освіта на роздоріжжі в питанні введення другої іноземної мови для школярів. Наразі в початкових школах країни учні мають вивчати 2 іноземні мови (ІМ): одну як обов’язкову та іншу як факультатив. Однак нещодавно співробітники Міністерства освіти запропонували скасувати факультатив і ввести обов’язкове вивчення двох іноземних мов. Це рішення викликало бурхливі дебати.

На думку прихильників нововведення в системі чеської державної освіти, знання двох мов допоможе студентам розвинути когнітивні здібності, поліпшити комунікативні навички та підвищити перспективи працевлаштування. Деякі експерти незалежних компаній у Чехії стверджують, що неодмінне вивчення другої іноземної мови в молодших класах допоможе в майбутньому студентам краще конкурувати на світовому ринку праці.

Проте низка педагогів і батьків висловлюють занепокоєння з приводу збільшення обсягу навантаження на учнів у разі запровадження обов’язкової двомовної системи вивчення.

Суперечки щодо запровадження обов’язкової програми вивчення іноземних мов у початковій школі Чехії точаться не лише серед місцевих громадян. У багатьох європейських країнах існують ця проблема відома і тому були розроблені різні підходи до викладання ІМ. Приміром, Німеччина зобов’язує школярів вивчати дві іноземні мови. Щоправда, учні не зобов’язані вивчати обидві мови до 10 років.

Для учнів початкової школи в Ірландії не потрібне знання мови. Однак велику увагу в країні приділяють двомовній освіті, і в багатьох школах є мовні класи англійською та ірландською мовами.

У різних європейських країнах підхід до навчання іноземних мов різний, і Чехії слід уважно вивчити свою політику, щоб упевнитися, що вона відповідає потребам її школярів.

Галерея