Чехія готується до змін в оренді житла: що означають запропоновані реформи?

Чехія готується до змін в оренді житла: що означають запропоновані реформи? Фахівці наполягають, що посилення заходів щодо забезпечення виселення, запропоноване офіційними особами, може чинити на орендарів додатковий тиск, тоді як довгострокова оренда може призвести до протилежного ефекту. Було обговорено майбутні обмеження на термін дії договорів оренди. Згідно з новою програмою, договір, укладений на строк менше ніж три роки, можна буде продовжити не більше ніж два рази. Кожен наступний договір має бути укладений на строк мінімум три роки або безстроково.

Спілка чеських орендарів підтримала ініціативи щодо зменшення невизначеності, пов’язаної з короткою орендою, але висловилася за вжиття ще більш суворих заходів. На думку Ленки Весели, всупереч пропозиції уряду, було б краще, якби перший контракт укладався на один або два роки, а наступний автоматично продовжувався на невизначений час. Об’єднання орендного житла висловило заклопотаність тим, що продовження терміну оренди негативно відіб’ється на сім’ях, які перебувають у кризовому становищі, і орендарях із проблемами соціального характеру.

Представник асоціації Томаш Карба зазначив: “На другій стадії продовження контрактів, яка розрахована щонайменше на три роки, орендодавці будуть обережніше оцінювати ризики, пов’язані з поточними наймачами”. Прийдешня реформа торкнеться і будівельних фірм Чехії, які активно займалися будівництвом будинків для подальшої здачі в орендне користування. За словами Іржі Вайнера, виконавчого директора корпорації “Кредітас Нерухомість”, умови оренди мають бути предметом домовленості сторін без втручання з боку держави. Будь-які спроби ввести додаткові правила можуть порушити баланс ринкової економіки. Крім того, він попереджає, що перекіс у бік дотримання прав орендарів може стримати зацікавленість інвесторів в орендній власності.

Галерея