Чеський уряд зберігає наявну політику: візи для громадян Росії та Білорусі не видаються

Чеський уряд зберігає наявну політику: візи для громадян Росії та Білорусі не видаються через російське вторгнення в Україну. Цей крок було погоджено з МЗС. Захід також передбачає створення сприятливих умов для опонентів режимів або студентів із цих країн, які бажають дистанціюватися від своїх урядів і знайти можливість навчатися або працювати в організаціях Чеської Республіки.

Відразу після початку агресії проти України влада Чехії припинила видачу віз росіянам, а потім і білорусам, зробивши виняток для випадків надання гуманітарної допомоги. Спочатку цей захід мав тимчасовий характер, до 31 березня, але тепер його пропонують продовжити на невизначений термін.

На думку прем’єр-міністра Чехії Петра Фіали, дуже важливо, щоб ті, хто відмовляється підтримувати подібні режими, могли продовжувати своє навчання або працювати в країні. Були введені деякі виняткові випадки із загального правила, і надалі планується доопрацювати їх.

Отже, Чеський уряд зберігає наявну політику: візи для громадян Росії та Білорусі не видаються. Проте іноземці, які вже мають посвідку на проживання, виключаються зі сфери дії цього положення. Виняток поширюється також на короткочасні візи для членів сімей громадян Чеської Республіки або ЄС, а також на візи і посвідки на проживання, видані в інтересах Чеської Республіки, з підтвердженням Міністерства закордонних справ.

Крім цього, обмеження не поширюються на клопотання про довгострокове проживання членів сім’ї іноземців із чеською посвідкою на проживання і на білоруських студентів, які навчаються за грантами Чехії, Євросоюзу або міжнародних організацій.

Звернення громадян Росії та Білорусі про видачу посвідки на проживання розглядатися не будуть. Це правило поширюється і на осіб з подвійним громадянством однієї з цих держав.

Галерея