Фінанси на чужині: підсумки дослідження доходів українських біженців у Чеській Республіці

Фінанси на чужині: підсумки дослідження доходів українських біженців у Чеській Республіці. За даними опитування, проведеного Міжнародною організацією з міграції (МОМ) у червні 2022 року, українські біженці в Чехії стикаються зі значними фінансовими труднощами через високу вартість оренди житла. Дослідження незалежної чеської компанії показало, що три чверті респондентів (74%) витрачають понад 30% свого доходу на оренду житла, і багато хто насилу зводить кінці з кінцями.

Більшість біженців (67%) самостійно оплачують оренду житла, при цьому ті, хто живе в Празі, втрачають у середньому 35% свого доходу, а ті, хто живе за межами Праги, – понад 30%. Це означає, що багато біженців не можуть покрити свої повсякденні витрати, а 31% респондентів не в змозі оплатити свої рахунки.

Дослідження також показало, що до ризику бідності та соціальної ізоляції наражаються жінки, які втратили роботу, і літні люди, які не можуть отримати фінансову підтримку. Згідно з результатами дослідження, складнішим, але ефективнішим рішенням було б надання біженцям допомоги відповідно до звичайних допомог у Чеській Республіці.

Фінансове становище біженців також залежить від того, коли вони прибули до Чехії. У тих, хто прибув торік, частка доходів від роботи вища: 6% біженців, які працюють, заробляють менше ніж 5 000 крон на місяць. Однак ті, хто перебуває в країні довше, як правило, вже вичерпали свої заощадження.

Біженці в Чехії працюють у середньому понад 8 годин на день, причому чоловіки працюють у середньому 80 годин, а жінки – 41 годину. Крім того, дослідження показало, що більшість біженців (67%) не в змозі покрити свої повсякденні витрати, а 31% респондентів не можуть оплатити свої рахунки.

Загалом, дослідження підкреслює фінансові проблеми, з якими стикаються українські біженці в Чехії: багато хто з них ледве зводить кінці з кінцями і стикаються з ризиком бідності та соціальної ізоляції. Надання адекватної фінансової підтримки і зниження тягаря витрат на оренду житла необхідні для забезпечення благополуччя і стабільності цих людей.

Галерея