Чеський ринок праці напередодні змін

Чеський ринок праці напередодні змін. Температура на чеському ринку праці трохи знизилася, але в найближче півріччя прогнозується, що більше організацій прагнутимуть розширювати свій штат, ніж скорочувати його. Це означає, що для тих, хто планує перехід на нове місце роботи, можливості для працевлаштування залишаються високими. До того ж у середньому компанії готові запропонувати новачкам зарплату, що на 15% перевищує доходи їхніх нинішніх співробітників.

Дослідження показує, що 30% роботодавців мають намір приймати на роботу нових співробітників у майбутньому кварталі, тоді як 24% планують провести звільнення. Решта роботодавців або не передбачають змін у штатах, або поки що не визначилися зі своїми планами. У поточному кварталі 27% фірм заявили про намір збільшити кількість своїх працівників, тоді як 22% вказали на плани скорочення персоналу.

“Хоча загальний прогноз залишається позитивним, рівень оптимізму значно впав порівняно з минулими двома роками”, — зазначила Ярослава Резлерова, керівник агентства. Вона додала, що зміни в економіці тривалий час не впливають на рішення компаній про звільнення, зважаючи на те що знайти нових кваліфікованих співробітників часто буває складно. 

Отже, чеський ринок праці напередодні змін. Згідно з останніми звітами статистичної компанії в Чехії, економіка країни демонструє тенденцію до зниження. Агентство також застерігає про майбутні значні зміни на чеському ринку праці через прискорений розвиток цифровізації та застосування штучного інтелекту, а також через зменшення робочої сили загалом. 

Наразі кількість тих, хто виходить на пенсію, перевищує кількість випускників шкіл. Резлерова пророкує, що серйозні складнощі виникнуть через десять років, коли велике покоління досягне пенсійного віку, збільшуючи кількість нових пенсіонерів на 70 000 осіб щорічно порівняно з кількістю випускників.

Галерея