Важливі факти щодо медстрахування, про які потрібно знати іноземним громадянам у Чехії

Важливі факти щодо медстрахування, про які потрібно знати іноземним громадянам у ЧехіїМедична страховка в Чехії – це свого роду примусовий податок, який жителі країни зобов’язані платити щомісяця. Однак є кілька суттєвих аспектів медичного страхування, про існування яких Ви маєте знати:

  1. Винятки: У разі наявності у Вас хронічного захворювання витрати на комплексне страхування можуть підвищитися, а деякі страхові компанії в Чехії відмовлять у страховому покритті.
  2. Урізання ВНП: У разі оформлення страховки на менший термін, ніж термін дії Вашої посвідки на проживання, термін дії дозволу на проживання може бути скорочено.
  3. Початок дії: Дія страховки починається наступного ж дня після купівлі, тому Вам необхідно брати це до уваги під час планування.
  4. Специфіка для приватних підприємців: Відповідно до визначених термінів і процедур ПП повинні самі вносити плату за страховий поліс.
  5. Повернення сплати: Перейшовши з комерційного на страхування від держави, Ви можете частково повернути собі сплачену суму.
  6. Ексклюзивні пропозиції: У деяких страхових компаніях клієнтам доступні бонуси та діють спеціальні програми.
  7. Обов’язковість страхування: Проживання в Чехії без страховки незаконне, і для різних категорій громадян існують свої види страхових полісів. Страхування здійснюється державою, коли йдеться про студента або декретну відпустку. У період 15-26 років потрібно щороку приносити в страхове агентство сертифікат, що підтверджує навчання в навчальному закладі.

За умови, коли Ви працюєте як іноземний громадянин, Ваш наймач оплачуватиме Ваш страховий внесок. Однак у разі зміни робочого місця та перерви в роботі ніхто не сплатить його Вам. У цьому випадку оптимальним варіантом буде купівля комплексної страховки для самого себе. Наведені факти допоможуть Вам краще зрозуміти всі тонкощі медичного страхування для іноземних громадян у Чехії.

Галерея