Фінансовий тиск: батьки в Чехії та їхня боротьба за добробут дітей

Фінансовий тиск: батьки в Чехії та їхня боротьба за добробут дітей. Багатьом батькам важко задовольнити основні потреби своїх дітей, включно з освітою та подальшим навчанням. Коли сімейний бюджет перебуває під тиском, вони часто змушені вдаватися до позик. За даними дослідження незалежної чеської організації, в такій ситуації опиняється кожна 7-ма сім’я.

Майже половина всіх узятих позик (45%) припадає на відшкодування витрат, необхідних для здобуття освіти: оплата основних занять, купівля необхідного приладдя до школи, оплата додаткових навчальних програм, проживання або навчання за кордоном. Крім цього, багато батьків і матерів використовують позикові кошти для купівлі одягу і придбання побутової електроніки для власних чад. За словами Ярослави Палендалової, керівника незалежного дослідницького бюро KRUK, у більшості випадків позики беруть батьки, які не працюють.

При цьому 13% респондентів зазначили, що основною причиною отримання кредиту була виплата заборгованостей власних дітей. За словами Палендалової, більшу частину таких кредитних зобов’язань беруть старі батьки. Приблизно 10% цієї категорії – громадяни, старші за 65 років. “Люди похилого віку наражають себе на фінансовий ризик, беручи такі борги. Вони часто недооцінюють свої фінансові можливості”, – додає Палендалова.

Найчастіше кредит на потреби своєї дитини беруть на себе жителі регіону Усті-над-Лабем – майже чверть усіх сімей у цьому регіоні. Найменша частка одержувачів позик у цьому відношенні була зафіксована в Градец-Кралові, де тільки одна з 10 сімей коли-небудь зверталася за позикою, а також у регіоні Оломоуц і празькому районі.

Приблизно 10% від загальної кількості кредитних позик береться для того, щоб допомогти дітям придбати власні квартири. Меншою мірою громадяни беруть позики для фінансування комерційних проєктів дітей або для того, щоб оплатити їхнє перебування у відпустці.

Галерея