У Чехії дисбаланс на ринку праці: українські біженці працюють нижче своїх кваліфікацій

У Чехії дисбаланс на ринку праці: українські біженці працюють нижче своїх кваліфікацій. Наразі понад 380 000 біженців з України надано тимчасовий захист у Чехії, і щотижня сюди приїжджає майже 1300 нових переселенців, що чинить значний тиск на систему.

Варто зазначити, що 120 000 громадян з України з тимчасовою візою активно працюють в економіці, але 61% з їх числа працюють нижче рівня своєї профпідготовки. На думку Клари Шимачкової-Лауренчикової, окрім покращення мовної освіти та полегшення процесу визнання професійної підготовки українців, слід звернути увагу на розвиток часткової зайнятості.

Як видно, у Чехії дисбаланс на ринку праці: українські біженці працюють нижче своїх кваліфікацій. Згідно з отриманими даними, приблизно трьом із п’яти працевлаштованих у Чехії українських мігрантів надається професія, що не відповідає їхній кваліфікації. Про таку заяву повідомила Клара Шимачкова Лауренчикова, урядовий уповноважений з прав людини, на зустрічі з представниками неурядових організацій, які займаються міграційними питаннями. На думку експерта, одне з основних завдань на сьогодні – переселити якомога більшу кількість українських біженців з аварійних приміщень у стандартне житло.

Магда Фальтова, директор Департаменту інтеграції та міграції, каже, що кількість людей, які живуть у будинках аварійного типу, зменшується, а з осені цього року правила надання аварійного житла ще більше посиляться. Фальтова також зазначила, що українським біженцям з початку наступного року доведеться майже повністю перейти на чеську соціальну підтримку.

За словами уповноваженого представника уряду ЧР, якщо цей процес не піде, у переселенців з’являться серйозні труднощі соціального характеру. Крім того, експерти незалежної аналітичної компанії Чехії зазначають, що урядова програма стане продуктивною і чесною тільки в тому разі, якщо переселенців успішно включать у загальну систему допомоги.

Галерея