Старт онлайн-сервісу реєстрації транспортних засобів в Чехії: дату оголошено

Старт онлайн-сервісу реєстрації транспортних засобів в Чехії: дату оголошено. Відтепер можна вводити поправки до реєстраційного журналу транспортних засобів у режимі онлайн. З лютого цього року власники автотранспорту можуть подавати заявки на зміну власника автомобіля, реєстрацію нового транспортного засобу та нові номерні знаки для велосипедів через онлайн-платформу Transport Portal. Спочатку послугу надаватимуть тільки індивідуальним клієнтам, але протягом року її поширять і на чеські компанії, заявив представник міністерства транспорту Мартін Купка під час заходу, організованого ТПП.

У Чехії вже існує низка онлайнових послуг у сфері автотранспорту, як-от звірка даних на спідометрі, доступ до відомостей про власників автомобілів, приймання віньєток в електронному вигляді та запит на заміну загублених, викрадених або змінених водійських посвідчень. Крім того, у водіїв з’явилася можливість не мати при собі паперових версій технічних посвідчень або водійських сертифікатів.

Глава міністерства Купка заявив про намір розширити онлайнові можливості, включно з видачею довіреностей через мережу Інтернет, що дасть змогу проводити багато операцій у режимі електронного документообігу. Кароліна Тополова, генеральний виконавчий директор Aures Holdings, наголосила, що зацифрування процесу передання прав власності на автомобілі – важливий крок до підвищення ефективності операцій на ринку вторинних автомобілів, більшої зручності для клієнтів і скорочення витрат для державного бюджету. На її думку, перехід на онлайн-режим матиме значний вплив на скорочення витрат та зусиль, необхідних для оформлення операцій з автомобілями.

Союз лізингових та фінансових компаній Чехії заявив, що найважливішим перетворенням для кредитно-фінансових організацій на даному етапі є відмова від планів щодо скасування використання ідентифікаційних кодів у посвідченнях особи. На території ЧР зафіксовано близько 6,5 мільйона легкового автотранспорту, з яких приблизно 750 тисяч змінюють своїх власників щороку.

Галерея