Досягнення в цифровізації чеської охорони здоров’я

Досягнення в цифровізації чеської охорони здоров’я. Міністерство охорони здоров’я прагне швидко наздогнати цифрові технології. Частково витрати будуть оплачені з коштів Євросоюзу, але очікувана сума в 600 мільйонів CZK змушує експертів незалежних компаній у Чехії сумніватися в її достатності. 

Уряд планує впровадити нові системи, внісши поправки до Закону про оцифрування медичних послуг. Крім того, вже наступного місяця передбачається запустити додаток eZkarta. “На першому етапі користувачі зможуть переглядати в eZkarta свої щеплення, а поступово буде додано й інші функції”, – підтвердив заступник глави МОЗ Йозеф Павлович.

Функціональність і безпека електронної картки забезпечується державою. Для пацієнтів використання медичних карт не обов’язкове, але для лікарів – обов’язкове. Якщо пацієнти запитують електронну копію або витяг із медичної карти, лікарі зобов’язані її видати.

Проте відповідно до пропозиції, лікарі можуть стягувати плату за надання повторних копій медичних карт. Хоча додаток було рекомендовано Міністерством минулого року, його випуск зіткнувся з проблемами, і останній термін – у лютому цього року. Крім того, система eŽádanky очікує внесення змін до законодавства. Міністерство хоче максимально прискорити цей процес і отримати дозвіл парламенту в першому читанні.

Передбачається, що електронні форми заяв поступово замінюватимуть паперові. Однак у пацієнтів, як і раніше, буде можливість запросити друковані версії. Рентгенівські знімки, результати лабораторних досліджень і скринінги проходитимуть через нову систему. За словами члена Ради міністрів охорони здоров’я Властіміла Валека, для стаціонарних пацієнтів це потрібно зробити якнайшвидше, а для поліклінічних важливо якомога швидше дізнатися, хто потребує обстеження.

Галерея