У Чеській Республіці відзначається акушерська криза

У Чеській Республіці відзначається акушерська криза. У країні існує гостра потреба у забезпеченні всебічної підтримки вагітних жінок, яка повинна включати повагу, доступ до актуальних даних і кваліфікований медичний догляд. 

Хоча в період вагітності та безпосередньо під час пологів допомога надається на високому рівні, відзначається брак уваги до жінок після появи малюка на світ. У цей момент жінки часто змушені самостійно подбати про себе або шукати можливості для організації та оплати постнатального догляду. 

Вероніка Гажлінська, представниця чеської компанії “Спілка акушерок”, яка активно займається просуванням акушерського фаху, наполягає на необхідності внесення законодавчих поправок і поліпшення якості догляду за жінками та їхніми дітьми, ділиться думкою про те, що потрібно вдосконалити.

Турбота про вагітних і породіль характеризується достатньою кваліфікацією фахівців, але основною проблемою є відсутність комплексної акушерської підтримки. В інших країнах акушерка бере на себе основну відповідальність за спостереження за жінкою впродовж усієї вагітності та пологів, лікар втручається лише в разі виникнення нестандартних ситуацій або ускладнень. 

На відміну від закордонної практики, у Чехії провідна роль належить лікарю акушеру-гінекологу, і багато жінок задоволені цим порядком. Однак це ставить у скрутне становище тих, хто віддає перевагу альтернативному підходу до пологів і догляду.

Отже, в Чеській Республіці відзначається акушерська криза. Акушерка, маючи вищу спеціалізовану освіту, супроводжує жінку на всіх етапах вагітності та протягом перших шести тижнів після пологів. Вона несе відповідальність за проведення пологів, забезпечує підтримку матері та новонародженому, консультує з питань годування груддю і займається профілактикою здоров’я та навчанням.

Не зважаючи на можливість акушерок, які працюють на умовах зовнішніх договорів із лікарнями, брати участь у фізіологічних пологах і проведенні медичних процедур, існує виразний брак лікарень, готових до співпраці із зовнішніми фахівцями. Через цю проблему кількість таких акушерок залишається вкрай низькою.

 

Галерея