У Чехії для ПП дуже важливо розуміти вимоги до зберігання фінансових документів

У Чехії для ПП дуже важливо розуміти вимоги до зберігання фінансових документів, щоб уникнути будь-яких юридичних проблем або штрафів. Терміни зберігання документів залежать від виду податку і від того, чи є у Вашому бізнесі співробітники.

У разі якщо Ви використовуєте спрощену (наприклад, засновану на фіксованій податковій ставці або єдиній податковій базі), Ви маєте зберігати документи, пов’язані з прибутковим оподаткуванням, протягом трьох років після закінчення крайнього терміну подачі податкової декларації за минулий рік. До таких документів можуть належати рахунки-фактури, а також податкова звітність.

Утім, є винятки, які подовжують ці часові рамки. Якщо чеська компанія включила в податкову декларацію податковий збиток, вона повинна тримати документи, що підтверджують цей збиток, не менше восьми років. Цей термін також подовжується, якщо було подано додаткову податкову декларацію або почалося розслідування з податку на прибуток. Максимальна тривалість зберігання документації становить 10 років.

Водночас для індивідуальних підприємців, які є платниками ПДВ, установлено інші періоди зберігання документів. Для документів, необхідних для сплати ПДВ, мінімальний строк збереження становить один рік з моменту закінчення періоду оподаткування відповідно до Закону про ПДВ. Щодо рахунків-фактур, бухгалтерських проводок, бухгалтерських книг та інших бухгалтерських регістрів, пов’язаних з ПДВ, термін зберігання також дорівнює п’яти рокам.

Отже, у Чехії для ПП дуже важливо розуміти вимоги до зберігання фінансових документів, щоб уникнути будь-яких юридичних проблем або штрафів. Крім цього, роботодавці повинні зберігати документацію для державного управління соцзабезпечення відповідно до закону про влаштування і забезпечення пенсійного страхування. 

Ідентичні копії реєстраційних списків зберігаються протягом трьох років, списки акціонерів, членів правління і членів наглядової ради — шість років, а платіжні або бухгалтерські розрахунки, що стосуються одержувача пенсії по старості, — 10 років. Період зберігання платіжних або бухгалтерських документів, необхідних для пенсійного забезпечення — 45 років. 

 

Галерея