Чеська влада запропонувала дозволити безпідставне звільнення персоналу

Чеська влада запропонувала дозволити безпідставне звільнення персоналу, оскільки національний кадровий ринок став перешкодою для забезпечення економічного прогресу Республіки.

За словами Хелени Горскі, члена Національної ради з економіки, чеським фірмам часто доводиться зберігати робочі кадри, попри відсутність достатньої кількості клієнтських замовлень. Це пов’язано з тим, що керівники відчувають побоювання, що якщо вони залишаться без потрібної кількості працівників, то не встигнуть повернути їх або найняти нових, коли відновляться замовлення. Все ж Горська пропонує, щоб наймачі все ж не боялися звільняти персонал безпідставно в односторонньому порядку, оскільки відпустять їх не з порожніми руками, а з серйозною вихідною допомогою у 200 тисяч CZK.

Ця пропозиція викликала критику у різних експертів. Колишній прем’єр-міністр Іржі Руснок вважає, що запропонована модель є заплутаною і що ринок праці в Чехії відносно гнучкий стосовно інших європейських країн. На переконання Руснока, уряду слід сконцентруватися на більш нагальних проблемах, наприклад, на 10-річному періоді очікування дозволу на ведення будівельних робіт.

Ексміністр з праці та соціальних питань Яна Малачова заявила, що Економічна рада показала явну нестачу всебічного аналізу цієї теми, і такі заходи спрямовані проти інтересів трудящих. Йозеф Стржедула, президент Чесько-Моравської профспілкової конфедерації, також відхиляє цю ідею, попереджаючи, що вона здатна дискримінувати певні верстви робітничих кадрів.

З іншого боку, Збинек Станюра з Міністерства фінансів виступає на підтримку цієї пропозиції, вказуючи на потенційні вигоди як для співробітників, так і для керівників. “Я згоден із пропозицією безпідставного звільнення службовців із чітко визначеною сумою вихідної допомоги, оскільки бачу в цьому корисний захід для обох сторін. Таким чином, працівникові, який отримав вигідну пропозицію, легше піти й приступити до нової трудової діяльності”, – пояснює він.

Отже, чеська влада запропонувала дозволяти безпідставне звільнення персоналу. Ця ідея зазнала критики з боку різних кіл, що свідчить про необхідність тонкішого аналізу цього аспекту.

Галерея