У Чехії страх звільнення: чому понад 40% представників старшого покоління хвилюються

У Чехії страх звільнення: чому понад 40% представників старшого покоління хвилюються. Високий рівень інфляції справив значний вплив на підхід чехів до управління своїми фінансами, викликаючи у них постійну тривогу через можливе зростання вартості енергоресурсів і продовольства. 

Додаткову стурбованість викликає перспектива втрати роботи, а молодь непокоїть можливість початку незалежного життя або розставання з партнером. Такі висновки було зроблено в дослідженні, проведеному аналітичною компанією в Чехії. Згідно з опитуванням, близько 20% працездатного населення побоюються звільнення або зниження доходу. Серед осіб, старших за 45 років, таких 40%, і вони також висловлюють занепокоєння щодо можливості тривалої хвороби.

Експерти зазначають, що для людей у цій віковій категорії, які обтяжені іпотекою та сімейними витратами й перебувають на піку своєї кар’єри, втрата роботи може стати серйозною загрозою. Втрата роботи для людей старше 50 років може негативно позначитися як на професійному, так і на особистому житті.

Молоді люди, своєю чергою, хвилюються через фінансові зобов’язання і прагнення до економічної самостійності. Для 25% респондентів віком 27-35 років найбільшим джерелом занепокоєння є кредити та іпотеки. Серед молоді 18-26 років, 23% опитаних висловили побоювання з приводу припинення фінансової підтримки з боку їхніх сімей.

Отже, у Чехії страх звільнення: чому понад 40% представників старшого покоління хвилюються. Основні тривоги серед осіб у віці 54-65 років пов’язані з можливим подальшим підвищенням цін на енергоносії та харчові продукти, а також зі зростанням вартості охорони здоров’я та лікарських засобів, як вказує дослідження.

Галерея