eDoklady в Чехії запущено: як використовувати цифрову ID-картку на мобільному телефоні?

eDoklady в Чехії запущено: як використовувати цифрову ID-картку на мобільному телефоні? Відсьогодні будь-який житель Чехії може завантажити собі на телефон програму eDoklady. Технологія дасть змогу громадянам країни скористатися онлайн-порталом для підключення електронної ідентифікаційної картки. Завдяки цьому інноваційному рішенню чехи зможуть працювати зі своїми персональними відомостями набагато простіше й ефективніше, без зайвої бюрократії.

Цифрове посвідчення дає змогу скопіювати інформацію про себе в різні формені варіанти. Тож доступніше стане здійснювати покупки в Інтернеті чи бронювати квитки на авіарейси. Згідно з оголошенням Бартоша, цифрові посвідчення вважатимуться дійсними в центральних державних установах, а також у деяких міністерствах і спеціалізованих організаціях Чехії. Серед них Чеське телекомунікаційне бюро, Державне управління статистичними даними та Управління з безпеки від кібератак. Деякі муніципальні відомства також прийматимуть цю інновацію на добровільній основі.

Очікується, що поступово електронні документи почнуть приймати й інші відомства. З квітня таке нововведення стане доступним у поліції, а з середини року на біржах праці або в податкових інспекціях. До наступного року очікується, що приєднаються всі місцеві органи влади або чеська пошта. Поступово з’явиться можливість додавати в eDoklady й інші офіційні документи. Додаток працюватиме в режимі онлайн. Для цього не буде потрібно навіть підключення до телефонного зв’язку. Агентство цифрової інформації ставить перед собою плани зробити так, щоб додаток можна було без проблем завантажити за межами Чеської Республіки. Це потішить багатьох користувачів, які не так давно скаржилися на неможливість здійснити його завантаження за межами країни.

Галерея