Несподівана невдача астронавта з Чехії: недостатні кошти для небесної подорожі

Несподівана невдача астронавта з Чехії: недостатні кошти для небесної подорожіУ ЧР відхилили повідомлення, що надійшло від фірми зі США Axiom, про відправку в короткостроковий космічний політ місцевого космонавта. За словами Вацлава Кобери, керівника Відділу космонавтики та наукових досліджень при Мінтрансі, на сьогодні відсутні кошти на проведення такої операції за ціною в 1,35 млрд CZK.

За словами Кобери, рішення ухвалили у зв’язку з обмеженістю бюджету і тим, що Чеська Республіка не має у своєму розпорядженні необхідних ресурсів для фінансування місії наразі. Космонавт Ален Свобода відмовився коментувати ухвалену резолюцію, назвавши її “постановою з політичним підтекстом”. Крім того, він заявив, що не бажає висловлювати свою думку про те, які пріоритети обирають різні чиновники в урядах.

Раніше Чехія розглядала цю пропозицію, але зараз, схоже, місія не відбудеться найближчим же часом. Відмова від пропозиції була прийнята незважаючи на той факт, що в європейському Агентстві з космічних досліджень (ЄКА) відібрали ще у 2022 році льотчика-випробувача Алена Свободу до свого додаткового загону космонавтів. Приблизно 22 600 заявок від 200 кандидатів із Європи надійшли в листопаді 2022 року до ЄКА. Ален Свобода увійшов би в історію як другий чех, який побував на навколоземній орбіті.

Повідомлення про те, що Чехія відхилила пропозицію Axiom, послідувало за черговою невдачею в розвитку космічної програми країни. У грудні 2022 року чеський міністр транспорту і його колега з МОН оголосили, що країна не буде запускати космічні об’єкти в найближчому майбутньому. Як повідомили новинні організації Чехії, це було прийнято через брак бюджетних коштів і політичної волі для інвестування в космічну історію країни. Подальша доля космічної програми Чехії, як і раніше, залишається невизначеною, але зрозуміло одне: у найближчому майбутньому країна не відправить у космос жодного зі своїх астронавтів.

Галерея