Потрібне поліпшення зарплати? Аналітик поділився успішною стратегією

Потрібне поліпшення зарплати? Аналітик поділився успішною стратегієюХочете попросити начальника підвищити вам зарплату? Дізнайтеся як робити це правильно від експерта в цьому питанні Томаша Ервіна Домбровскі. Нині спостерігається помітний спад: чеські компанії найняли приблизно на 20 відсотків менше працівників. А все ж таки, великої кількості звільнень не очікується. А ось підвищення зарплати цього року очікує не тільки новачків. За даними аналітика агентства з управління кадрами, у багатьох компаніях Чехії планується підвищення заробітної плати співробітників до 9%. При цьому, порівняно з минулим роком у цій галузі спостерігається помітний рух. Однак через інфляцію в країні в розмірі 16,2% працівники все одно зможуть купувати не більше, а на 10 відсотків менше товарів, ніж у попередньому році.

Добровські каже: “За часів Covid багато хто скорочував персонал і вважав це правильним рішенням. Але зараз вони зіткнулися з нестачею кадрів, тому що важко набрати кваліфікованих співробітників.” Тому зрозуміла готовність керівників підприємств підняти рівень заробітної плати для цінних працівників. На запитання про те, чи варто вступати в переговори з роботодавцем про перегляд зарплати, аналітик відповів, що так. Багато людей бояться домовлятися з начальством, тому що, мовляв, так не прийнято. У результаті більшість співробітників влазять у борги й почуваються нікому не потрібними.

Фахівець радить пошукати в Інтернеті інформацію про те, скільки зараз коштує такий співробітник. І якщо ви побачили помітну різницю, налаштуватися вести переговори з начальством. Особливо важливо це зробити тим, кому зарплату не підвищували протягом двох років. Якщо ви не зробите цього самі, то навряд чи варто очікувати, що начальство саме вирішить підвищити зарплату. Під час розмови не варто загострювати увагу на високих темпах інфляції, краще заздалегідь підготувати аргументи про вигоди, які ви приносите компанії. Тоді ви збільшите свої шанси на успіх.

Галерея