У Чехії поширюються орендні договори з обмеженням на перебування сторонніх осіб і домашніх тварин

У Чехії поширюються орендні договори з обмеженням на перебування сторонніх осіб і домашніх тварин. Укладаючи орендний договір, орендарі постають перед труднощами, оскільки піддаються ретельній перевірці з боку домовласника. Тепер власники нерухомості запитують в орендарів рекомендаційні документи, виписки з податкової звітності, пенсійні свідоцтва та різні витяги з реєстру. Найбільша проблема – пропозиція повернути заставу, що дорівнює двомісячній вартості оренди, через місяць з моменту виселення.

За даними “Ініціативи орендарів”, неправомірні застереження і доповнення до орендних угод – часте явище. Сума додаткових платежів може становити десятки тисяч крон. У разі відсутності в договорі оренди певних значень величини ставок, застосовуються стандартні відсоткові ставки за кредитами, що видаються банківськими установами за місцем проживання або прописки позичальника на період оформлення угоди.

Отже, дедалі частіше в Чехії поширюються орендні договори з обмеженням на перебування сторонніх осіб і домашніх тварин. За інформацією асоціації квартиронаймачів, більшість домовласників, як і раніше, вимагають від квартиронаймачів внески в ремонтний фонд, на утримання і страхування житла, на оздоблення квартир, модернізацію житла або інспекцію технічного оснащення.

Як стверджують представники незалежних чеських фірм, що займаються захистом інтересів орендодавців, переважно дрібні власники висувають у договорах оренди протизаконні умови.

У зв’язку з невизначеною ситуацією з житловим питанням у країні Агентство з регіонального розвитку визнало за потрібне звернути увагу на умови орендних договорів і запропонувало деякі нововведення минулого року. Відповідно до пропозиції, тепер квартиронаймачі та власники житла мають право укладати короткострокові угоди на період до трьох років не частіше ніж двічі поспіль. Наразі Агентство оцінює можливі нормативні наслідки.

Галерея