Чеські інформаційні агентства виділяють потенційну загрозу для Raiffeisen Bank International (RBI) через його фінансові операції в Росії

Чеські інформаційні агентства виокремлюють потенційну загрозу для Raiffeisen Bank International (RBI) через його фінансові операції в Росії, які можуть стати причиною його виключення з фінансової інфраструктури США. Таке попередження було зроблено Мінфіном Сполучених Штатів, попри протести з боку України. Слід зазначити, що вісім основних європейських банків, як і раніше, працюють у РФ.

Протягом останнього тижня Енн Морріс, яка представляє Міністерство фінансів США, зустрічалася з керівництвом RBI та австрійськими офіційними особами.

За повідомленнями інформаційних компаній Чехії, делегація RBI під час зустрічей у Відні намагалася роз’яснити ситуацію навколо своєї діяльності у РФ, зокрема надання пільг за кредитами для російських військовослужбовців, ініційованого московським урядом роком раніше. 

Отже, чеські інформаційні агентства виділяють потенційну загрозу для Raiffeisen Bank International (RBI) через його фінансові операції в Росії. На сьогодні RBI є одним з найбільших західних банків на російському валютному ринку, обслуговуючи близько 4 мільйонів приватних клієнтів і маючи в штаті близько 10 000 осіб.

Поміщення RBI до списку “спонсорів війни” спричинило дипломатичну суперечку між Україною та Австрією, внаслідок чого Відень спробував заблокувати пакет санкцій проти Росії з боку Європи.

Не дивлячись на вторгнення Росії в Україну і натягнуті стосунки зі США, RBI не єдина велика європейська фінансова структура, яка продовжує активну комерційну діяльність у Російській Федерації.

Нещодавно угорський OTP Bank, який раніше був зарахований до “спонсорів війни”, але потім виключений з переліку Києвом, щоб дозволити європейцям надавати фінансову допомогу Україні, оголосив про зростання прибутку в Росії на 125% до 2023 року до 242 млн € (6,1 млрд CZK).

 

Галерея