У Чехії бум онлайн-реклами: історичне зростання

У Чехії бум онлайн-реклами: історичне зростання. Незалежні аналітичні організації в Республіці провели дослідження витрат чеських компаній на рекламу в Інтернеті. Вони виявили історичне зростання цих витрат а саме на 2,7 мільярда крон, що приблизно на 5% більше, ніж у минулому річному періоді. 

Більша частина цих витрат припадає на дисплейний і пошуковий вид реклами. Останній піднявся на 3 процентних пункти. Крім того, на 7 пунктів збільшилися закупівлі за програмами дисплейної реклами. Це стосується оголошень, що показуються в мережах контенту, на вебресурсах і платформах соцмереж. Це найбільша частина категорії дисплейної реклами. 

На ситуацію вплинула заява Google про відмову сприяння стороннім файлам cookie в програмі основного браузера Chrome. Цей крок Google викликав критику з боку кількох галузевих організацій. Особливе занепокоєння висловили компанія SPIR разом з IAB Tech Lab щодо домінантного становища Google у програмі Chrome. Це стосується реклами в контентних мережах, а також торгів в онлайн-режимі (RTB) та нативного варіанту реклами.

RTB це аукціонний майданчик рекламних оголошень у режимі онлайн. Тут рекламодавцям надається можливість платити за покази. Крім того, вони можуть з постійною регулярністю проводити оцінювання ефективності своїх оголошень.

З іншого боку, якщо розглядати нативну рекламу як варіацію платної інтернет-реклами, що покликана органічно вписатися в контент сайту, то вона має покращувати користувацький досвід, а не порушувати його. Мета привернути увагу читача до заголовка, а потім до змісту. 

Отже, спостерігається в Чехії бум онлайн-реклами: історичне зростання. Пошукові оголошення посіли друге місце за популярністю серед рекламних методів. Чеські рекламодавці витратили на це 16,1 мільярда крон у реальному вираженні. Однак, основним драйвером цього зростання є дисплейна реклама.

Галерея