Чеська Škoda Auto досягає нових висот: рекорд продажів за всю історію

Чеська Škoda Auto досягає нових висот: рекорд продажів за всю історію. Минулого року 2023, чеський автомобільний гігант Škoda Auto зареєстрував безпрецедентний показник продажів на суму 26,5 мільярда євро, що еквівалентно приблизно 667 мільярдам CZK. Крім цього, операційний дохід компанії зазнав значного зростання, майже подвоївшись до позначки в 45 мільярдів CZK.

Обсяг світових продажів автобудівної компанії в Чехії збільшився майже на 20% порівняно з 2022 роком, досягнувши 867 000 одиниць. Однак, цей показник незначно поступається результатам 2021 року, згідно з даними фінансової звітності.

“Рік 2023 став для нас рекордним за рівнем продажів у всій історії компанії”, – зазначив Хольгер Петерс, відповідальний за фінансову діяльність у правлінні Škoda Auto.

Виробник приділяє увагу різноманітності автомобільного парку, що включає як традиційні моделі з ДВЗ, так і електромобілі, підходячи до прогнозів з обережністю. У поточному році Škoda планує збагатити свій асортимент новим електричним компактним SUV Elroq і вже представила дизайн майбутньої моделі Epiq.

Представлення міського кросовера намічено на 2025 рік з передбачуваною ціною в районі 25 000 євро, або близько 630 000 CZK за поточним курсом. За ним підуть подальші моделі в лінійці електротранспорту, на яких виробник робить серйозну ставку.

За останні роки компанія зіткнулася зі скороченням продажів і виробничих обсягів, передусім на ринках Китаю та Росії, і прагне замінити ці втрачені позиції, розширюючи присутність в Індії, В’єтнамі та Казахстані.

Отже, чеська Škoda Auto досягає нових висот: рекорд продажів за всю історію. Як вказує Зеллмер, збільшення витрат, геополітичні ризики та коливання цін на ринку сировини стають ключовими викликами для розвитку.

“Майбутнє однозначно за електромобілями”, – сказав Зеллмер, визнавши, що відгук споживачів на електричний транспорт поки що не виправдовує очікувань. “З усім тим, ми плануємо вкласти 5,6 мільярда євро (понад 140 мільярдів CZK) у розвиток електромобільності, пропонуючи не тільки чисті електромобілі, а й різноманітні гібридні моделі, а також комбінації ДВЗ і електродвигунів”, – додав він.

Галерея