Яким чеським співробітникам необхідно зайнятися податковою декларацією?

Яким чеським співробітникам необхідно зайнятися податковою декларацією?  Працівники, зайняті у двох роботодавців одночасно, співробітники, які бажають отримати повернення утриманого за трудовим договором податку, або співробітники, які мають інший оподатковуваний дохід (наприклад, дохід від оренди), що перевищує допустимий законом поріг, повинні заповнити і подати податкову декларацію самостійно.

Яким чеським співробітникам необхідно зайнятися податковою декларацією?  Зазвичай це співробітники, чий дохід від бізнесу, оренди або інших видів діяльності, що підлягають обкладенню податком, склав понад 20 000 крон за минулий рік. Або співробітники, які працювали на двох наймачів одночасно протягом щонайменше одного місяця і заздалегідь заплатили податок на обидва доходи.

Під час заповнення податкової декларації необхідно надати всі відповідні документи, зокрема довідки з фінансових компаній Чехії, які знижують податкові зобов’язання (наприклад, за відсотками за іпотекою або пенсійними внесками).

Такі довідки з банків і страхових компаній щорічно автоматично розсилаються клієнтам. Кожному працівнику необхідно надати довідки про оподатковувані доходи від усіх роботодавців, у яких вони працювали у 2023 році.

Особи, які заповнюють двосторонню декларацію, можуть претендувати на повернення надміру сплаченого податку, для чого необхідно зазначити номер банківського рахунку одержувача та поставити додатковий підпис у відведеному полі.

Працівники, які отримують дохід від власної справи, мають додати до чотиристоронньої декларації Доповнення 1, у якому розраховується часткова база оподаткування відповідно до розділу 7 Акта про прибутковий податок.

Галерея