Чеські “Ведомости”: фінансові інститути Об’єднаних Арабських Еміратів вживають заходів щодо закриття рахунків російських громадян

Чеські “Ведомости”: фінансові інститути Об’єднаних Арабських Еміратів вживають заходів щодо закриття рахунків російських громадян і призупиняють деякі операції з російськими фірмами, як повідомляють “Ведомости”, посилаючись на трьох російських підприємців, які працюють в Еміратах, і представника організації “Деловая Россия”. Ці дії позначаються як на переказах грошових коштів із Росії, так і на їхньому надсиланні в Росію. Крім того, відбувається анулювання рахунків компаній, що належать росіянам, часто без надання причин, що навіює думки про страх перед вторинними санкціями.

Отже, як повідомляють чеські “Ведомости”: фінансові інститути Об’єднаних Арабських Еміратів вживають заходів щодо закриття рахунків російських громадян. Джерела новинних компаній Чехії стверджують, що масове закриття рахунків розпочалося ще у вересні попереднього року і триває наразі, сильно скоротивши кількість акаунтів, відкритих росіянами в значущих фінансових установах. Як приклад, розповідається про закритий рахунок однієї з компаній після того, як вона придбала продукцію в Китаї, яку, попри відсутність європейських технологій у товарі, було внесено до санкційних списків, що стало підставою для банку на розірвання контракту.

На додаток до цієї інформації, зазначено, що дві державні банківські організації на території Китаю також почали перегляд своїх взаємовідносин із російськими клієнтами та компаніями з оборонного сектору. Цьому подібні тенденції спостерігаються в турецьких банках, де також було помічено закриття рахунків російських корпоративних клієнтів.

Російський уряд обізнаний про ситуацію, що склалася, і стверджує, що проблема рахунків і фінансових операцій “не критична і розв’язувана”, пропонуючи альтернативні шляхи, як-от використання послуг місцевих агентів, що дають змогу банкам уникнути порушення санкцій. Наперекір цьому, невеликі фінансові установи ОАЕ виявляють більшу поблажливість до російських громадян і підприємств, але за подібну лояльність доводиться платити, адже клієнтам вносять додаткові збори за послуги або потрібне збільшення балансу на рахунках.

Галерея