Зміни в реєстрації автомобілів: що потрібно знати про нововведення для українських номерів у Чехії

Зміни в реєстрації автомобілів: що потрібно знати про нововведення для українських номерів у Чехії. Починаючи з нового року, Чехія посилила умови перебування на її території автомобілів українських переселенців і ввела обов’язкову процедуру їхньої реєстрації. За даними Міністерства транспорту, з моменту початку процесу реєстрації в жовтні минулого року транспортні інспекції зафіксували вже понад 18 000 автомобілів українських мігрантів.

Чеський уряд був стурбований цим питанням. Причиною тому стала відсутність зв’язку між реєстраторами транспортних засобів Чехії та України, що ускладнювало розслідування аварій і винесення постанов про штрафи при використанні радар-детекторів. Тому було вжито нових заходів, які зобов’язують водіїв автомашин з українськими номерними знаками ставити свої автомобілі на облік у Чеській Республіці. Цей процес реєстрації здійснюється муніципальними службами з широкими функціональними обов’язками залежно від місцезнаходження транспортного засобу і є абсолютно безкоштовним.

Водій автомобіля з українським номерним знаком зобов’язаний зареєструватися в реєстрі транспортних засобів на території Чеської Республіки не пізніше семи днів після отримання візи тимчасового захисту або дозволу на проживання. Керування автотранспортним засобом з українським номерним знаком за відсутності реєстрації водія зараз є правопорушенням, за яке передбачено покарання у вигляді штрафу в межах кількох тисяч крон.

Важливо зазначити, що вимоги до реєстрації транспортного засобу в Чехії можуть варіюватися залежно від конкретних обставин водія та його автомобіля. Завжди краще проконсультуватися з відповідними органами або кваліфікованим юристом з перевіреної чеської компанії, щоб забезпечити дотримання всіх застосовних законів і правил. Щоб отримати додаткову інформацію про постановку автомобіля на облік у Чехії, Ви завжди можете звернутися до фахівців компанії PERSPEKTIVA IMPEREAL s.r.o., які без проблем допоможуть Вам пройти цей процес.

Галерея