Чехія акцентує на здоровому майбутньому: тепер страховики відшкодовують 40% вартості зубних пломб, відмовляючись від амальгами

Чехія акцентує на здоровому майбутньому: тепер страховики відшкодовують 40% вартості зубних пломб, відмовляючись від амальгами. Згідно з проєктом нововведень до Національного законодавства про медстрахування, страховики відшкодовуватимуть 40% від вартості пломб білого кольору дорослим пацієнтам, які беруть активну участь у профілактичному контролі. Наразі страховка покриває лише амальгамні пломби срібного кольору, не даючи можливості доплатити за пломби білого кольору, які стануть єдиною альтернативою після того, як використання амальгами буде поставлено під заборону в середині 2026 року.

Сьогодні пацієнтам доводиться вибирати амальгаму за рекомендацією стоматолога або самостійно оплачувати пломбу з білим кольором. За словами Ондржея Якоба з Міністерства охорони здоров’я, такі нововведення стосуються оплати різниці між повною ціною послуги, яку встановлюють страхові фірми в Чехії, і розцінкою, названою лікарем. Варто зазначити, що випадки мінімального ураження карієсом можуть отримати вищу компенсацію.

Відповідно до початкових планів МОЗ, дорослим клієнтам дозволялося самим оплачувати різницю між пломбами з амальгами або білого пломбувального матеріалу (від 1 500 до 3 000 CZK). Після припинення використання амальгами встановлення пломб із білої маси буде доступне тільки за окрему вартість або через страхові програми.

Запобігти утворенню карієсу зубної емалі та інших захворювань порожнини рота здебільшого можна, дотримуючись принципів попередніх і наступних заходів профілактики. Таким чином, правильний догляд може знизити ризик виникнення карієсу.

Отже, Чехія акцентує на здоровому майбутньому: тепер страхові компанії відшкодовують 40% вартості зубних пломб, відмовляючись від амальгами. Особи, які регулярно проходять профілактичні огляди, використовуватимуть повну суму страхового відшкодування для покриття цієї різниці.

 

Галерея