Нововведення в реєстрації авто в ЧР: коли можна оформити онлайн

Нововведення в реєстрації авто в ЧР: коли можна оформити онлайн. Уже з лютого цього року в Чехії може з’явитися онлайн реєстрація змін у реєстрі автомобілів. Міністр транспорту Мартін Купка (ODS) оголосив на Семінарі Торгової палати про можливість внесення через Транспортний портал даних про зміну власника машини, реєстрацію нового автомобіля або отримання нового номерного знака для велосипеда. У заяві йдеться, що спочатку ця функція стане доступною для фізичних осіб, а до кінця року її поширять і на чеські компанії.

Сучасні електронні транспортні послуги в Чехії вже охоплюють перевірку спідометра, перегляд інформації про власника транспортного засобу, видачу віньєток і запит на заміну прав унаслідок крадіжки або втрати, а також зміну особистих відомостей. Крім того, тепер водіям більше не потрібно носити з собою паперові версії водійських прав і техпаспорта.

“У наших планах — спростити видачу довіреностей через Інтернет, спростити багато процедур і перевести в електронний формат. Наша мета — звести до мінімуму кількість паперової роботи, пов’язаної з купівлею, продажем і реєстрацією автомобіля, повністю перенісши цей процес у цифровий простір”, — зазначив Купка.

За словами Кароліни Тополової, генеральної менеджерки Aures Holdings, зацифрування процесу переведення автомобіля в іншу категорію дасть змогу збільшити ефективність вторинного авторинку, зробити його зручнішим для покупців і скоротити витрати державного бюджету. Тополова додає: “Передача автомобіля вимагає великих витрат і трудомісткості, але завдяки цифровізації ми зможемо заощадити величезну кількість паперових документів, що зробить торгівлю на вторинному ринку більш ефективною”.

Кардинальною зміною для фінансових інститутів, як повідомляється, стане скасування вимоги включати в документи ідентифікаційні номери громадян.

У Чеській Республіці зареєстровано понад 6,5 мільйона автомашин, і у близько 750 тисяч щорічно змінюються власники.

Галерея