У 2024 році намічаються великі зміни для батьків у Чеській Республіці: допомога зросте до 350 000 CZK

У 2024 році намічаються великі зміни для батьків у Чеській Республіці: допомога зросте до 350 000 CZK. Чеський сенат наприкінці грудня минулого року ухвалив постанову про збільшену батьківську допомогу в розмірі 350 000 крон на дитину. Це рішення набуде чинності вже в січні поточного року. Відповідно до поправок, збільшена батьківська допомога поширюється на дітей, народжених або усиновлених після січня 2024 року. Допомога виплачуватиметься протягом трьох років, а зараз – чотирьох.

Проте поправка була зустрінута критикою з боку низки представників громадських компаній у Чехії. За словами сенатора Петра Віхи, неправильно, що підвищена допомога не застосовуватиметься до дітей, які вже з’явилися на світ і не мають права на підвищену допомогу. Відповідаючи на ці побоювання, представник Міністерства праці та соціальних справ Маріан Юречка зазначив, що затверджена постанова є таким собі компромісним рішенням за обставин, що склалися в бюджетній сфері. Для поширення цієї допомоги на всіх дітей будуть потрібні витрати в сумі близько 8,8 мільярда крон.

Крім того, поправка покликана не обтяжувати процес взаємодії з Центрами з трудової зайнятості населення. Заявники та одержувачі пільг на житлові потреби більше не будуть пред’являти підтвердження своїх витрат на оплату електрики. Замість цього державні службовці запитуватимуть цю інформацію безпосередньо у постачальників. Мета змін – скорочення бюрократії та зниження навантаження на Центри з працевлаштування населення. Поправка також скасовує вимогу про надання батьками вичерпних довідок, що підтверджують залежність дитини від них для отримання виплати допомоги. Замість цього необхідну інформацію можна буде отримувати з чеського державного реєстру медичного страхування.

Галерея