Чехія: продажі Tesla впали вперше за чотири роки, аналітики називають це катастрофою

Чехія: продажі Tesla впали вперше за чотири роки, аналітики називають це катастрофою. Продажі американського автовиробника електромобілів Tesla зменшилися на майже 9 відсотків, сягнувши 386 810 авто за перший квартал поточного річного періоду, як порівняти з 423 000 за торішніми показниками. Це перше зменшення обсягів продажів на річній основі за останні майже чотири річних звіти, яке не відповідає прогнозам аналітиків, що призвело до падіння вартості акцій компанії.

Дослідник Ден Айвз, окреслив останні результати Tesla як “непереборну катастрофу”, підкреслюючи складнощі, які компанія має пояснити своїм інвесторам. До зниження продажів сприяли технічні перебої, спричинені ситуацією в Червоному морі, а також акти саботажу на заводі в Німеччині.

Під керівництвом Маска, корпорація стикається з жорсткою конкуренцією й уповільненням зростання попиту в секторі електромобілів. Подібне зменшення показників з продажу Tesla переживала у 2020 році через простій виробництва, який виник у зв’язку з COVID-19, згідно з аналітичною компанією в Чехії. Проте експерти пророкують збільшення обсягів продажів до 457 000 автомобілів до кінця першого кварталу нинішнього року, як повідомляє AP.

Отже, Чехія: продажі Tesla впали вперше за чотири роки, аналітики називають це катастрофою. Особливо гостра конкуренція спостерігається в Китаї – найбільшому автомобільному ринку світу, де Tesla стикається з конкуренцією від місцевих виробників, таких як BYD. В останньому квартальному періоді минулого року BYD випередила Tesla з продажу чистих електромобілів, хоча показники першого квартального звіту поточного року зафіксували факт того, що Tesla знову вийшла в лідери, всупереч падінню продажів. 

Згідно з даними, на цей час BYD продала приблизно 300 000 електротранспорту, що на 13 відсотків більше, ніж роком раніше, але на 43 відсоткових пункти значення зменшилися порівняно з четвертим кварталом.

Галерея