Аналітики підрахували розмір гідної зарплати в Чехії

Аналітики підрахували розмір гідної зарплати в Чехії. Фахівцями чеських компаній було проведено розрахунок рівня гідної мінімальної заробітної плати в Республіці. Виявилося, що в Празі цей показник перевищує аналогічний параметр по всій країні. Рівень гідної мінімальної зарплати розраховували як певну суму, яка дає змогу дорослій людині з однією дитиною оплачувати основні витрати і відкладати гроші на “чорний день”. При цьому така винагорода за працю має сприйматися суспільством як адекватна і здатна забезпечити гідне життя, відпочинок і розваги для себе і своєї дитини.

Аналітики зазначили, що через інфляцію показник цього рівня в поточному році значно зріс. Так, торік мінімальну зарплату, яку вважають гідною, чехи оцінювали в 42 776 чеських крон, а в жителів столиці вона становила 40 912 чеських крон. У попередньому, 2021 році, мінімальна зарплата для гідного життя в Празі становила 36 717 чеських крон, у той час, як жителі інших регіонів країни називали розмір гідної зарплати для дорослої людини, яка працює повний робочий день, 31 146 чеських крон. На думку фахівців, зв’язок між низькими зарплатами та негативним впливом на суспільства стає дедалі очевиднішим.

Через низьку заробітну плату з’являється розчарування, невпевненість у собі. З’являється відчуття непотрібності та безвиході у вирішенні проблеми. Це веде також до втрати довіри до політиків у країні. Низька купівельна спроможність жителів Чехії може призвести до локального падіння економічної стабільності в країні. Також наголошується, що це може призвести до збільшення навантаження на державні установи, відповідальні за надання соціальних допомог, щоб компенсувати брак доходів громадян.

Галерея