Еволюція іпотечних кредитів у Чехії: чому двовідсоткові пропозиції вже не актуальні

Еволюція іпотечних кредитів у Чехії: чому двовідсоткові пропозиції вже не актуальні. У банківському секторі помітні зниження ставок на іпотечні кредити, які мають коротшу фіксацію. Але для кредитів з іпотеки з тривалішим терміном погашення помітне зростання за відсотками. Від цього середня ставка пропозицій у грудні – 6,02%, а це вище, ніж минулого місяця на одну соту частки. За листопадовими показниками середня ставка була 5,71%.

Фахівці зазначають, що відсоткові ставки загалом стагнують. Наприклад, у грудні при виплаті 6,02 відсотка від 3,5 мільйона крон за іпотечним кредитом відбулося невелике зниження порівняно з минулим роком. Це за умови обов’язкового погашення суми в розмірі 80 відсотків від вартості нерухомості протягом 25 років. Ставки на 5-річний фіксований термін перебувають у діапазоні 5,8-6,14%. Відсоткові ставки за 10-річними іпотечними кредитами з фіксованим терміном становлять 6,39 % для молоді до 36 років і 6,05 % для інших категорій. Молодіжні іпотечні кредити з 10-річним терміном погашення наразі вважаються найдорожчими з-поміж усіх наявних на ринку.

У нещодавньому затвердженні поправки до Закону про споживчий кредит також проглядаються причини підвищення цін на 10-річні іпотечні кредити. З січня наступного року ми також можемо очікувати підвищення плати та за дострокове погашення кредиту за іпотекою. 2024 рік ознаменується тим, що ціни на іпотеку знизяться до обіцяних 4% і 5%. Однак ціни на житло не падатимуть, а зростатимуть. Між 3 і 4 % – це нижня точка, де зниження закінчується. Але Сікора, представник аналітичної компанії Чехії, стверджує, що наступний рік не принесе подібного падіння. Іпотечні ставки на рівні 2% вже ніколи не повторяться, вони канули в далеке забуте минуле.

Галерея