Борги в Чехії: чому понад 10% населення опинилися в боржниках?

Борги в Чехії: чому понад 10% населення опинилися в боржниках? Люди в Чехії у віці 36-44 років мають ризиковані борги, їх близько 10% від усього населення Чехії. Але поточного року їхня кількість зросла і стала понад 11%. Найгірше обставини склалися для людей з отриманою спеціальною освітою. Згідно з даними, наведеними представниками компанії Чехії зі статистичного управління, в найкращому становищі перебувають жителі Праги. Тут показник по боржниках дорівнює 7%. “Усе залежить від рівня доходів, — каже Міхал Страка, — у столиці зарплати вищі, ніж у регіонах. Але молодих і літніх людей все одно слід хвалити за старанність і відповідальність”.

Борг називається ризикованим, коли позичальник, який має кілька кредитів, змушений узяти таку позику, користуючись якою можна погасити інші заборгованості. Наявність ризикованих боргів у 40-річних людей цілком зрозуміла. Адже на їхні плечі лягає оплата за квартиру та її обстановку. Цікаве спостереження зробили експерти, вони зазначили, що під час навчання у вишах і середніх школах студенти набувають навичок економії в усьому. Ці знання знадобляться їм пізніше в житті. Такі люди вміють економити й рідше потрапляють у борги. Люди з невеликим рівнем освіти не навчилися накопичувати гроші та найчастіше беруть позики, з якими потім не можуть впоратися. Майже 10% богемців і 12% жителів Моравії зізналися, що мають ризиковану заборгованість.

Філіп Ганзлік, співробітник Чеської банківської асоціації, вважає, що погіршення ситуації принесло і позитивні моменти. Наприклад, знизилася кількість людей з мінімальним рівнем ризику. Минулого року їх було 33%, а цього року — 42%. Таким чином, експерти роблять висновок, що чехи стають більш обережними. Філіп Ганзлік з Чеського банківського об’єднання вважає, що погіршення умов принесло і позитивні моменти. Наприклад, знизилася кількість громадян країни, які мають можливість мінімального ризику. Протягом минулого року їх було 33%, а в нинішньому — на 9% більше.

Більшості людей зрозуміло, чому не варто накопичувати борги та брати позику на погашення кредитів. Однак багато хто зізнається, що якби така ситуація трапилася з ними, вони вчинили б так само, тобто взяли б кредит на погашення кредитних боргів, але у своєму банку. І не стали б зв’язуватися з невідомими компаніями, щоб не погіршувати ситуацію.

 

Галерея