У Чехії хочуть ввести оплату за невідкладну допомогу: чеські лікарні пропонують збір до 300 CZK

У Чехії хочуть запровадити оплату за невідкладну допомогу: чеські лікарні пропонують збір до 300 CZK, з огляду на те, що поточна плата в 90 CZK не відвертає пацієнтів від непотрібного звернення до екстрених служб. Їхня мета – підвищити цей збір, можливо, вдвічі або втричі й ввести оплату за госпіталізацію та харчування, попри побоювання МОЗ з приводу доступності послуг. Міхал Чарваш, який представляє Асоціацію чеських і моравських лікарень, критикує нинішню систему за непропорційне збільшення прав пацієнтів порівняно з їхніми обов’язками.

Асоціація пропонує підвищення тарифу до 250-300 CZK, наголошуючи на необхідності доступності первинної медичної допомоги. Представники Чеської медичної палати в Чехії погоджуються з цією ініціативою і пропонують встановити плату у 200 CZK. При цьому таке нововведення не вважається першочерговим завданням.

У рамках запропонованих інновацій, Асоціація також виступає за відшкодування витрат на “сервіс готельних послуг” у лікарнях. Він оцінюється у 200 CZK на день на одного пацієнта і на сьогоднішній момент його фінансування покривається зі страхових виплат. Ця пропозиція поки що не знайшла широкого схвалення з боку політичних сил.

Отже, у Чехії хочуть запровадити оплату за невідкладну допомогу: чеські лікарні пропонують збір до 300 CZK. Міністр охорони здоров’я Властіміл Валек підтримав ідею збільшення плати за умови, що медичне обслуговування буде доступним для всіх. Своєю чергою, адміністрації лікарень прагнуть обмежити кількість незначних звернень до відділень невідкладної допомоги. На їхню думку, на такі випадки припадає значна частка звернень.

Дослідження, проведені незалежними аналітичними компаніями в Чехії, показали, що в минулому такі збори приносили лікарням мільйони CZK. Однак вони зіткнулися з проблемними ситуаціями, коли тисячі пацієнтів не платили, бо відмовлялися вносити встановлену суму.

 

Галерея