Хто в Чехії отримує більше? Порівняння зарплат директора страхової компанії та президента країни

Хто в Чехії отримує більше? Порівняння зарплат директора страхової компанії та президента країни. Генеральний директор найбільшої медичної страхової організації в Чехії, VZP, Зденек Кабатек, отримав значне збільшення своєї заробітної плати на 63%. Відомості про доходи директора були оприлюднені лише у відповідь на офіційний запит відповідно до Закону про право на доступ до інформаційної бази.

Минуло вже більш ніж два роки відтоді, як зарплата Кабатека зросла майже вдвічі – з початкових щомісячних 225 тисяч CZK з моменту його вступу на посаду на початку 2012 року до нинішніх 355 тисяч CZK.

Крім того, Кабатек отримує щорічні премії, розмір їх протягом останніх років перевищив 1,2 мільйона CZK. Для порівняння, щомісячний дохід глави Чехії Петра Павла дорівнює приблизно 341 тисячі, а у прем’єр-міністра Петра Фіала – 274 тисячам CZK.

Відомості про виплати довгий час залишалися конфіденційними, оскільки VZP не висловлювала бажання розголошувати відомості. Журналісти неодноразово наштовхувалися на мовчання з боку пресслужба чеської компанії зі страхування. 

Початкова відмова VZP опублікувати дані про зарплату гендиректора була обумовлена аргументацією, згідно з якою розголошення такої інформації було б невиправданим втручанням в особисте життя Кабатека.

Отже, хто в Чехії отримує більше? Порівняння зарплат директора страхової компанії та президента країни. Карел Кваснічка, голова юридичного відділу VZP, заявив, що оприлюднення інформації без ясно вираженої мети порушило б права порушеної сторони. До того ж підтвердження від Кабатека про дозвіл на поширення відомостей про його дохід не надійшло.

Зденек Кабатек обіймає посаду генерального директора VZP з грудня 2012 року, і цього року закінчується його нинішній чотирирічний контракт.

 

Галерея