Чеські ЗМІ: припинення обслуговування українським консульством осіб призовного віку

Чеські ЗМІ: припинення обслуговування українським консульством осіб призовного віку. За повідомленнями незалежних компаній у Чехії, Міністерство закордонних справ України оголосило про тимчасове припинення надання консульських послуг громадянам України чоловічої статі призовного віку. Початок цього нововведення – 23 квітня цього року. Офіційний документ, підписаний заступником міністра закордонних справ України Андрієм Сибігом, містить інформацію про припинення надання консульських послуг чоловікам. 

Це нововведення спрямоване на запобігання ухиленню громадян України чоловічої статі від виконання військового обов’язку. Усе це відповідає пункту 6 нового закону, який регламентує встановлення спеціального порядку перетину державного кордону та накладає певні обмеження на вільне пересування українських громадян. Закон також поширюється на іноземців і людей без підданства.

В офіційному документі також згадується пункт 16 останньої редакції законодавчого акта. У ньому зазначено, що українським чоловікам, які пройшли військову службу в Міністерстві оборони та Службі безпеки, забороняється змінювати місце проживання і прописку без дозвільного документа від військового коменданта або особи, відповідальної за відповідну службу. Варто зазначити, що це положення також допускає більш обмежену альтернативну (цивільну) службу.

Отже, як повідомляють чеські ЗМІ: припинення обслуговування українським консульством осіб призовного віку. Постанову уряду України про тимчасове скасування консульського обслуговування призовників-чоловіків ухвалено з метою забезпечити проходження військової служби всіма громадянами, які мають на той момент право на її отримання. Консульства лише видаватимуть документи, необхідні громадянам для повернення в Україну.

Галерея