Програма для юних: 15-річні рекрути в центрі уваги Міноборони Чехії

Програма для юних: 15-річні рекрути в центрі уваги Міноборони Чехії. У рамках ініціативи Міністерства оборони Чехії з мобілізації студентів з професійно і технічно орієнтованих шкіл і коледжів їм надається гарантована робота і щомісячна надбавка. У рамках цієї ініціативи учні отримають допомогу в розмірі від 4 000 до 5 000 чеських крон (164-205 євро) вже під час навчання. У новій програмі Міністерства оборони можуть брати участь усі охочі 15-30 років, але процес їхнього відбору відбувається за суворими критеріями.

Військова повинність не завжди виправдовує очікування, тим паче коли йдеться про заповнення сотень місць у певних галузях. Торік було запроваджено експериментальну версію стипендіальної кампанії, розрахованої на учнів професійних училищ. У відомстві розраховують на більшу чуйність молоді, яка проводить час у соціальних мережах, що дає змогу одночасно заощаджувати ресурси, які пішли б на пошук зацікавлених абітурієнтів у всій професійній освіті країни. За даними чеських компаній зі статистики, на кожні десять потенційних кандидатів припадає один військовослужбовець.

Наразі до участі в програмі допускаються не тільки учні факультетів інформаційних технологій. Такі стипендії присуджувалися з електротехніки та механіки, а також з низки інших спеціальностей, зокрема з пожежної безпеки, автотроніки, слюсарної справи, електрообладнання, а також зі спеціальності “безпека та право”. На відміну від експериментального року, право на отримання такої можливості отримали і 15-річні підлітки. Утім, програма передбачає й деякі умови. Студенти мають пройти медичний огляд і психологічне обстеження. Вони також зобов’язані погодитися служити в армії протягом двох років після випуску або до досягнення 30-річного віку. Ця програма є частиною зусиль Чеської Республіки з оновлення армії та підвищення її обороноздатності. Міноборони сподівається, що програма допоможе залучити в армію молодих, висококваліфікованих фахівців і підвищити рівень обороноздатності країни.

Галерея