Фактори в Чехії, які можуть підвищити інфляцію

Фактори в Чехії, які можуть підвищити інфляцію. У березні поточного року рівень інфляції в Чехії відповідав цільовому показнику у 2%, як повідомили статистики. Уповільнення зростання цін спостерігається переважно завдяки зниженню вартості харчових продуктів, які подешевшали на шість відсотків порівняно з минулим роком. Проте дані статистичних відомств вказують на зростання цін в окремих категоріях, що свідчить про те, що утримання інфляції під контролем є проблематичним.

Особливо виділяється стійке зростання вартості послуг. Так, у березні ціни на продовольчі послуги збільшилися на 8,2%, а вартість послуг розміщення зросла на 9%. Петр Дуфек, головний економіст Banka Creditas, зазначає: “Послуги у сфері харчування та розміщення за останні три роки подорожчали на 50%, що є рекордом серед усіх видів послуг у Чехії”.

Вартість електроенергії також зазнає значних коливань, зумовлених регульованими тарифами, встановленими Управлінням з регулювання енергетики. З початку року ця стаття витрат зросла на 65,7%, в основному через запровадження зборів за використання відновлюваних джерел енергії. Згідно з даними ERO, вартість однієї мегават-години для домогосподарств збільшилася на 1100 CZK у середньому.

Отже, фактори в Чехії, які можуть підвищити інфляцію. Розвиток ринку електроенергії стає менш прозорим через фіксовані ціни. Після закінчення терміну дії фіксованого тарифу, вартість електроенергії для домогосподарств може різко зрости. Тим часом великі енергетичні компанії в Чехії, такі як ČEZ, Innogy і Pražská energetika, оголосили про зниження цін на електроенергію цього року.

Експерти застерігають: на вартість електроенергії в найближчому майбутньому можуть вплинути геополітичні події або несприятливі погодні умови.

Галерея