Лікарі відмовляються від понаднормової роботи, що призведе до обмеження медичного обслуговування в Чехії

Лікарі відмовляються від понаднормової роботи, що призведе до обмеження медичного обслуговування в Чехії. Грудень поточного року ознаменується тим, що в багатьох лікарнях Чехії через кадровий дефіцит медичних працівників відбуваються значні зміни. Наприклад, пацієнти зіткнуться з тим, що кількість амбулаторних прийомів у ці зимові місяці буде скорочено. Усе це відбувається від того, що лікарі часто самі хворіють, і за такої ситуації додаткове навантаження звалюється на плечі інших працівників як понаднормові чергування. Медичний персонал масово виявив своє невдоволення такою ситуацією. Наприклад, у чеській лікарні міста Їглава директор Лукаш Велев заявив, що відмова лікарів виходити на понаднормові чергування досягла 100%.

Однак при цьому, щоб не лякати громадськість, директор зазначив, що основним завданням лікарні залишиться допомога хворим дітям, онкологічним пацієнтам і госпіталізованим хворим. Скоротяться планові операції, але залишиться колишньою наявність невідкладної оперативної допомоги. А в разі кризової ситуації буде обмежуватися саме амбулаторний прийом. “Усе залежатиме від конкретних обставин. Адже не завжди буде так, що кількість лікарів, які не вийшли на службу, буде завжди однаковою, — розповів Велев. — Лікарі хворіють і це не тільки наша проблема. Ми постараємося не затягувати процедури для онкологічних пацієнтів. Крім того, залежно від необхідності, ми не станемо відмовляти людям у деяких планових операціях. Робота триватиме, адже це наш обов’язок”.

Варто зазначити, що лікарня в Їглаві — єдиний заклад у регіоні, де завжди бездоганно виконувалася основна місія з надання екстреної медичної допомоги людям. Той факт, що згідно з дослідженнями спеціалізованих чеських компаній, понад 1600 лікарів відмовилися від понаднормових контрактів, говорить про те, що уряду необхідно звернути увагу на цю проблему. І що без реформ у цій сфері не можна очікувати позитивних поліпшень.

Галерея