Українські біженці в Чехії: скільки з них працевлаштовано за офіційними даними?

Українські біженці в Чехії: скільки з них працевлаштовано за офіційними даними? Сьогодні в Чехії, за даними контролюючих органів, стало відомо, що близько 122 000 українських біженців отримали офіційну реєстрацію на ринку праці. Тим самим підтверджується їхнє офіційне працевлаштування. Виходячи з результатів поточного року, можна прогнозувати, що загальна сума сплачених ними соціальних внесків призведе до профіциту державних витрат на виплату допомоги ВПО.

За словами Маріана Юречки, представника Міністерства праці та соціальних справ Чеської Республіки, такий звіт уже підготовлено. Поділитися інформацією про нього стало можливим після бесіди з членом парламенту Німеччини Зеппом Мюллером у п’ятницю, 24 листопада. Із заяви міністра випливає, що на сьогоднішній момент майже 360 000 українців проживають у Чехії, де їм надається тимчасовий притулок. Близько 60% дорослих біженців віком 18-65 років мають офіційне працевлаштування. За інформацією від Юречки, дані про конкретні цифри не було вказано, однак зазначається, що сума внесків, найімовірніше, перевищить державні витрати.

Міністр пов’язує з високим рівнем зайнятості українців у Чехії запровадження заходів за фактом скорочення соціальної підтримки, яка розпочалася з липня. Цими заходами незадоволені гуманітарні організації, вони їх критикують і стверджують, що таким чином з’являються додаткові фінансові труднощі в людей. Чиновник звернув увагу, що, хоча уряд докладає багато зусиль, рівень інтеграції переселенців з України на трудовому ринку залишається високим. Цьому сприяють підтримка роботодавців у чеських компаніях і низький рівень безробіття в країні з вищими вимогами до обсягу робочої сили. Спільно з некомерційними організаціями МЗС організовує низку інформаційних програм українською мовою. Ці кампанії дають можливість біженцям ознайомитися зі своїми правами, нормами та можливостями працевлаштування.

Галерея