Цифрові паспорти у смартфоні: Чехія впровадила нову систему

Цифрові паспорти у смартфоні: Чехія впровадила нову систему. Громадяни Чехії з 20 січня отримали доступ до нововведення у сфері ідентифікації: застосунку eDoklady, який дає змогу зберігати електронні версії посвідчень особи одразу на двох носіях.

Електронні версії ID-карток пропонують сучасний підхід до ідентифікації, проте не скасовують фізичного формату картки, який знадобиться в деяких випадках, наприклад, у чеських компаніях із працевлаштування та податкових органах, щонайменше до 1 липня. Тим часом деякі органи місцевого самоврядування вже почали активно запроваджувати електронні документи. Поліція також заявила про своє бажання почати електронні процедури перевірки на основі даних вже у квітні.

Для отримання електронного посвідчення особи за допомогою застосунку громадянин повинен мати дійсне посвідчення особи, після чого програма витягує з державного реєстру фото та підпис. Необхідно пройти процес електронної ідентифікації, можливо, через банківські системи, і встановити PIN-код для захисту даних. Попри доступність біометричних методів захисту, такий підхід залишається обов’язковим.

Ідентифікація підтверджується скануванням за QR-кодом, що забезпечує відображення актуальної фото власника та запобігає використанню стороннього пристрою для ідентифікації.

Крім того, у додатку можна дізнатися, які урядові відомства підтримують роботу з електронними документами. І вже зараз еДокументи можуть використовуватися для самоперевірки особистих даних не тільки державними відомствами, а й приватними компаніями та самими громадянами, наприклад, для перевірки віку відвідувача пабу. Наразі приватний сектор поки що не зобов’язаний приймати документи в електронному форматі, але багато компаній, наприклад банки, можуть виявитися зацікавленими у використанні цієї функції для підвищення якості обслуговування.

Галерея