Чеські аналітики передбачають зміну курсу національної валюти

Чеські аналітики передбачають зміну курсу національної валюти. Цього року курс чеської крони коливається близько з маркера 25 CZK за євро, показуючи помітне збільшення порівняно з попередньою весною. Вплив на ці коливання чинить як політика Чеського національного банку (ЧНБ), так і дії Європейського центрального банку (ЄЦБ). Експерти з аналітичних компаній Чехії пророкують зміцнення крони в наступні місяці.

Чеська крона нещодавно постала перед труднощами, причому її курс досяг мінімуму у 25,20 CZK за євро. Це зниження відбулося після того, як ЧНБ знизив ключову процентну ставку, а показники інфляції за січень продемонстрували спад до 2,3% на річній основі, наближаючись до цільового рівня банку.

У разі продовження Чеським національним банком політики зниження ставок і уповільнення таких дій з боку ЄЦБ, інтерес інвесторів до чеської крони може знизитися. За оцінками ЧНБ, валюта вже втратила у вартості на 3%.

Будь-яке подальше зниження вартості крони може призвести до невдоволення в Чеському національному банку, що, можливо, змусить його вжити таких дій, як продаж частини резервів євро для стабілізації курсу національної валюти. Проте ефективність таких заходів на тривалу перспективу викликає сумніви.

Отже, чеські аналітики передбачають зміну курсу національної валюти. Повідомляється, що в березні розрив між процентними ставками ЧНБ і ЄЦБ зменшиться через передбачуване подальше зниження ставки, що потенційно послабить позицію крони.

З іншого боку, недавні записи засідань ЄЦБ вказують на те, що рішення про зниження ставок відкладено через безперервні побоювання щодо інфляції. Це передбачає, що пом’якшення монетарної політики може бути відкладено до червня, надаючи кроні шанс підтвердити свою стабільність. Керівництву ЄЦБ належить ретельно вибирати стратегію дій, щоб уникнути нового зростання інфляції.

 

Галерея