Новий порядок у ПДР: Чехія помітно збільшує штрафи для водіїв

Новий порядок у ПДР: Чехія помітно збільшує штрафи для водіїв. Посилення системи покарань: зміни в чеських правилах дорожнього руху передбачають перегляд системи нарахування балів за вчинення правопорушень. Оновлене законоположення, підтримане урядом, містить три нові принципи нарахування балів. Очікується, що зміни набудуть чинності на початку наступного року.

Найвищий штраф наразі сім балів, які водії можуть отримати за керування автомобілем у нетверезому стані, відмову від проходження тесту на алкоголь або проїзд пішохідним переходом забороненого рівня. Хоча штраф за такі правопорушення високий, покарання порівняно невелике не більше 5 000 крон. За подібні правопорушення часто доводилося розплачуватися і меншими сумами.

Згідно з дослідженнями незалежної аналітичної компанії Чехії, реформування системи штрафів змінює підхід: за серйозні правопорушення каратимуть серйознішими штрафними санкціями. Очікується, що збільшення кількості штрафів матиме профілактичний характер. Поліція зможе штрафувати до шести балів.

Негайна сплата штрафу ще одна державна ініціатива. Цей підхід позбавляє адміністративної процедури. Проте такий метод залишає ухвалення рішення про штраф на розсуд конкретного співробітника поліції.

Водночас для менш серйозних порушень, як-от неправильне паркування або їзда без світла фар, законодавство буде м’якшим. Якщо водій вирішить заплатити штраф одразу, не проходячи адміністративної процедури, це буде ще простіше. Якщо раніше за подібні правопорушення передбачалося до 2 000 крон, то тепер штраф знижено до 1 500 крон, а попередження в деяких ситуаціях може бути винесено тільки після того, як буде визнано провину.

Галерея