У Чехії новий пріоритет: центри зайнятості зосередять увагу на людях із базовою освітою та батьках

У Чехії новий пріоритет: центри зайнятості зосередять увагу на людях із базовою освітою та батьках. У Республіці в центрах з працевлаштування будуть особливо уважно працювати з людьми, які мають тільки початкову освіту, а також з батьками дітей до 10 років. До цієї ж категорії тих, хто потребує додаткової підтримки, належать ті, хто тривалий час не може знайти роботу, особи, старші за 55 і молодші за 26 років. Працівники центрів запропонують кожному з них розробку персоналізованого плану дій з метою полегшення їхнього пошуку роботи в чеських компаніях і розв’язання супутніх проблем, включно із заборгованостями.

Такий підхід є частиною законопроєкту про соціальне інтеграційне підприємництво, який був представлений урядом до Палати депутатів. Реєстрація в центрі з працевлаштування дасть можливість почати розробку індивідуального плану вже через три місяці. У процесі розробки такого плану передбачається співпраця з різними організаціями, включно з консультаційними центрами з питань боргів та освітніми інститутами.

Дотепер соціальні підприємства здебільшого фокусувалися на допомозі особам з обмеженими можливостями, але в рамках нового законопроєкту пропонується розширити коло одержувачів підтримки. 

За словами міністра, підтримку може бути надано й іншим категоріям осіб, включно із засудженими, людьми, які проходять реабілітацію від залежностей, особами, старшими за шістдесят років, і молоддю, яка вийшла з дитячих будинків. Таким чином пропонується надання не лише соціальних консультацій, а й різноманітної підтримки.

Отже, у Чехії новий пріоритет: центри зайнятості зосередять увагу на людях із базовою освітою та батьках. Міністр Юречка згадав, що в рамках нової системи буде передбачено допомогу за трьома категоріями: для інвалідів, соціально незахищених верств населення і стимулювальні премії за успішну інтеграцію назад на ринок праці. Для набуття чинності цей законопроєкт і відповідні до нього поправки мають бути схвалені законодавчою владою та підписані президентом.

Галерея