Інформація про Чехію Друк

 Інформація про Чехію

Довідкова інформація про Чехію, інформація про Чехію, інфо про Чеську Республіку

  • Чехія є країною в центрі Європи.
  • Населення – 10.5 млн. Чоловік. Національний склад – 81.3% чехів, 13.7% жителів Моравії та Сілезії, 5% – інші національні меншини, з яких: німці (50 тис. чол.), цигани (300 тис. чол.) та євреї (2 тис. чол.) . Стриманість по відношенню до іноземцям – відмінна риса чехів.
  • Щільність населення: 130.6 чол./кв.км.
  • Міське населення: 65.3%.
  • Релігійний склад: атеїсти 39.8%, католики 39.2%, протестанти 4.6%, православні 3%, прихильники інших релігій 13.4%.
  • Зайнятість населення: в індустрії 33.1%, аграрний сектор 6.9%, будівництво 9.1%, транспорт та сполучення 7.2%, обслуговування 43.7%.
  • Площа – 78864 кв.км.

Найбільша річка Чехії – Влтава, протяжність якої складає 440 км.

 • Найбільші міста Чехії – Брно (392 тис.), Острава (332 тис.), Плзень (175 тис.), Оломоуц (106 тис.), Усті над Лабем (100 тис.), Ліберець (100 тис.) , Градець Кралове (98 тис.), Пардубіце (94 тис.), Чеське Будеєвіце (93 тис.).
 • У Чехії знаходяться 8 об`єктів, що охороняються ЮНЕСКО як “всесвітня культурна та природна спадщина”.
 • Столиця – Прага (1.3 млн. чоловік).
 • Форма правління – парламентська демократія.
 • Офіційна мова – чеська. Старше покоління володіє німецькою та російською, молодь – англійською.
 • Валюта – чеська крона.
 • Клімат – м`який, помірно-континентальний. Літо: 20 градусів за Цельсієм, зима: -5 градусів за Цельсієм.
 • Електричні прилади – 220/380V, 50 Hz/AC.
 • Тимчасова зона: GMT 1, відповідає західноєвропейському часу, літній час (квітень-вересень) GMT 2. Різниця у часі з Москвою –2 години. Перехід на літній та зимовий час відбувається навесні та восени відповідно.
 • Свята в Чехії. Окрім субот та воскресінь у Чеській Республіці відзначені як вихідні дні:- 1 січня – Новий рік;
  – Великодній понеділок;
  – 1 травня – Свято праці;
  – 8 травня – День визволення від фашизму (державне свято);
  – 5 липня – День слов`янських апостолів Кирила та Мефодія (державне свято);
  – 6 липня – вшанування Яна Гуса (державне свято);
  – 28 жовтня – День проголошення незалежної Чехословаччини (державне свято);
  – 24 грудня – Святвечір;
  – 25-26 грудня – Різдво.

 

Чехія – одна з найкрасивіших країн Європи з колоритною архітектурною спадщиною, що добре збереглася, перлиною якої є Прага. Також всесвітньо відомі бальнеологічні курорти – Карлові Вари, Маріанські Бані.Основна нація в країні – чехи (95% з майже 11-мільйонного населення Чехії). Міське населення значно переважає сільське. Для Чехії характерні невеликі поселення з міським типом забудови (іноді жителів у таких поселеннях лише одна-дві тисячі).
Державна мова – чеська. Розмовляють німецькою, англійською та російською мовами.

Чеська Республіка сьогодні – країна, яка знайшла свій шлях і впевнено дивиться в майбутнє. З усіх кінців світу сюди прямують молоді люди, туристи, бізнесмени. Деяких з них цікавить робота в Чехії, деяких – навчання в Чехії. Багато хто залишається надовго, відкриваютьготелі, кафе, магазини, купують нерухомість в Чехії . Всі вони сподіваються, що тут, у серці Європи, здійсниться те, про що мріяли, і Чехія стане для людей різного походження та будь-якої національності теплим будинком у нашому холодному світі, острівцем порозуміння та терпимості.

Фахівці пророкують економіці Чехії блискуче майбутнє. Ці прогнози базуються на стрункий роботі. “noopener noreferrer”>легальній податковій системі з твердими гарантіями вкладень, непорушним правом приватної власності, в тому числі і інтелектуальної власності на розвиненій інфраструктурі країни, наявності в країні кваліфікованої робочої сили. Це приваблює іноземних інвесторів.

, проводиться раз на 156 років.

Багато приїжджих, як і раніше, дивують ціни на нерухомість у Чехії, яка є однією з найдешевших у Євросоюзі.

Студенти, які приїжджають здобувати вищу освіту в Чехії, через деякий час закохуються в цю країну і прагнуть здобути постійне місце проживання в Чехії.< /p>

Чехія входить до десятки найбільш відвідуваних країн світу.

Багато історичних об`єктів країни внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО – Чеський Крумлов, Чеський Штернберг, Кутна Гора, Глибока надВлтавой та інші.

Найсильнішим магнітом для туристів є Прага, яка вже з часів середньовіччя вважається однією з найпрекрасніших столиць світу.

Галерея