У Чехії 14 банків запропонували можливість здійснення бліц-переказів

У Чехії 14 банків запропонували можливість здійснення бліц-переказів, але зіткнуться з додатковими витратами в Євросоюзі для гарантії безпеки таких операцій. Європейський законодавчий орган ухвалив заходи, які зобов’язують фінансові компанії Чехії здійснювати транзакції по всьому блоку за менш ніж 10 секунд, що є позитивним кроком для громадян ЄС, але ставить перед банками складне завдання підтримання безпеки цих операцій і боротьби з фінансовими злочинами.

Такі інновації зумовлені прагненням ЄС стимулювати розвиток економічної активності та впорядкувати фінансові механізми, намагаючись не поступатися таким світовим конкурентам, як Бразилія та Індія. На початку лютого Європейський парламент ухвалив законопроєкт, що зобов’язує всі платіжні сервіси переказувати гроші практично миттєво в будь-який час, включно з вихідними та святковими днями.

Держави, що використовують євро, планують впровадити нові правила до кінця року, тоді як для решти членів блоку термін встановлено до 2026 року. Вартість миттєвих переказів має відповідати звичайним кредитним операціям.

“В умовах цифрових перетворень швидкі перекази стають ключем до оперативності та простоти, закладаючи основу для безперебійної та скоординованої європейської банківської системи”, — сказав Іварс Іябс, депутат Європарламенту з Латвії.

Європейський комісар з питань фінансових служб Мейрід Макгіннесс підкреслила: “Ми далеко не піонери в цій сфері; нові правила допоможуть ЄС досягти рівня країн із системами миттєвих платежів, що швидко розвиваються”.

Отже, у Чехії 14 банків запропонували можливість здійснення бліц-переказів. Кроки Європи спрямовані на економію коштів споживачів, як фізичних, так і юридичних осіб, а також спрямовані на підвищення гнучкості та конкурентоспроможності. За даними Європейської комісії, до закінчення 2021 року тільки 11% усіх транзакцій у ЄС становили бліц-перекази, водночас близько 200 млрд євро щодня зависали в системі, що призводило до виникнення збитків для громадян і підприємств.

Галерея