Інтернет-шопінг у Чехії: збільшення кількості сумнівних ресурсів

Інтернет-шопінг у Чехії: збільшення кількості сумнівних ресурсів. Торговий інспекторат ЧР фіксує багато ненадійних інтернет-майданчиків для шопінгу. Фахівці виокремлюють кілька чинників, за якими можна розпізнати ризиковані сайти: відсутність під час активування опції “контактна інформація” назви фірми, адресних даних або інших відомостей, а також присутність лише анкети; наявність помилок в умовах щодо повернення товарів. За словами Франтішека Котрби з Управління торговельного нагляду (ČOI), вкрай важливо споживачам знати, з ким вони мають справу, здійснюючи онлайн-покупки, і бути впевненими в тому, що продавець є надійним. Кількість веб-ресурсів, які є потенційно небезпечними, постійно збільшується. Згідно з інформацією, отриманою від представників торгової інспекції, у другій чверті поточного року було проведено 152 перевірки, під час яких було зафіксовано понад 130 правопорушень.

Основними труднощами, з якими стикаються споживачі, є пред’явлення претензій до купівлі або отримання іншого товару в обмін. За таких обставин споживачі за законом можуть шукати сприяння в компанії із захисту прав покупців. Приміром, можна описати свою ситуацію в онлайн-газеті dTest, скориставшись сервісом “Ваші скарги”. Купуючи товари онлайн споживачі завжди могли законно повернути покупки протягом двох тижнів, але ненадійні майданчики часто ігнорують цю вимогу.

Хоча наприкінці адресного рядка сайту вказано .cz, покупець може зв’язатися не з вітчизняним підприємцем, а із закордонним. Згідно зі словами представника чеської компанії, що адмініструє доменні імена, фахівці перевіряють реєстраційну інформацію про домени та вживають заходів у разі виявлення будь-яких невідповідностей. Торговий інспекторат також попереджає про проблеми, викликані магазинами, які використовують сфабриковані версії, щоб заманити покупців вигідними пропозиціями.

Галерея