Гендерна нерівність в Чехії: жінки без оплати до кінця року

Гендерна нерівність в Чехії: жінки без оплати до кінця року. 15 листопада країни Європейського союзу запровадили святкування Дня не рівної оплати праці. Фактично це символічний спосіб привернути увагу громадськості та влади до дискримінаційної практики, що застосовується до жінок. Зокрема, щодо оплати їхньої праці в компаніях Чехії та інших країн. Такий підхід нагадує суспільству про все ще невирішену проблему нерівної оплати праці та змушує владу усвідомити необхідність змін у цій царині.

Статистика свідчить, що з середини листопада і до кінця року, жінкам, які обіймають аналогічні позиції поряд з чоловіками, фактично доведеться працювати безплатно. Все це відбувається через те, що існує значний розрив в оплаті праці між статями. Європейський Союз встановив середню валову погодинну заробітну плату жінкам на 13% нижчу, ніж чоловікам. Цей показник еквівалентний приблизній сумі за півтора місяця неоплачуваної робочої діяльності на рік. Усе це через гендерну нерівність в оплаті праці.

З їхніх даних також видно наявність різниці у винагороді за працю, яка суттєво збільшується з віком. З’ясувалося, що різниця найбільша у працівниць віком 40-44 роки. Крім того, на відмінність в оплаті роботи впливає рівень освіти. Експерти стверджують, що для боротьби з дискримінацією щодо жінок необхідно використовувати можливості, які надає європейська Директива про прозорість системи оплати праці. У червні цього року директива набула законної сили. Дотримуючись її рекомендацій на підприємствах, можна прийти до гендерної рівності в питаннях оплати праці. Задля цього Директива передбачає впровадження нових зобов’язань для роботодавців і накладає санкції внаслідок їх недотримання. Чеська Республіка має впровадити норми цієї правової декларації до 2026 року.

Галерея