Справедливість для нужденних: Чехія готує новий закон про житло

Справедливість для нужденних: Чехія готує новий закон про житлоУ планах Міністерства регіонального розвитку Чехії внести низку змін до системи, щоб допомогти людям, які мають проблеми з пошуком стабільного житла. Основну увагу буде приділено групам населення з особливими проблемами. Наприклад, багато матерів з дітьми змушені переїжджати на нове місце проживання, оскільки не можуть винаймати житло у приватних орендодавців і стикаються з нестачею муніципальних квартир.

Наразі законопроєкт про підтримку житлового будівництва проходить стадію розроблення та обговорення. Очікується, що набуття ним чинності відбудеться не раніше липня 2025 року. Мета ініціативи спонукати муніципальних і приватних домовласників здавати в оренду 3 200 вільних житлових об’єктів на рік. Для цього в законі буде передбачено державний внесок на заохочення муніципалітетів і приватних житлових компаній Чеської Республіки, які надають свої квартири та будинки людям із групи ризику. Планується виділяти щонайменше 2 000 приватних і 1 200 муніципальних квартир щорічно. Таким чином можна буде забезпечити житлом у першу чергу нужденних у кількості 154 000 осіб.

Контактні пункти з питань житла, які на той час утворяться в усіх муніципалітетах, повинні будуть оцінювати потреби в допомозі таких вразливих верств населення країни та пропонувати їм відповідні рішення. За словами представника Міністерства регіонального розвитку Ганни Гайкової, користь від програми з надання житла з гарантованою підтримкою особливо відчують матері з притулку. Насамперед договір про надання житла укладається на один рік у стандартній квартирі з обмеженою орендною платою відповідно до цінових таблиць. Після закінчення року контактний центр оцінить, чи потребує сім’я ще підтримки, і залежно від ситуації підтримка скасовується або продовжується ще на три роки. У рамках проєкту відсутність боргів не є неодмінною вимогою для участі в ньому. Ухвалюючи такі нові закони й заходи в Чеській Республіці, можна підійти ще ближче до остаточного розв’язання проблеми житлової підтримки.

Галерея